Atrakcje Rusinowa

Jeśli należysz do grupy osób, która uważa, że prawdziwie udany urlop można spędzić tylko nad polskim morzem, ale nie przepadasz za zgiełkiem i tłokiem nadmorskich kurortów, koniecznie powinieneś skorzystać z oferty bazy w Rusinowie (). Ta niewielka wioska, leżąca ok. 2 km od morskiego brzegu, jest świetnym miejscem na wypoczynek w ciszy i spokoju, a równocześnie z możliwością korzystania ze wszystkich nadmorskich atrakcji.

Główną zaletą wioski jest bardzo szeroka i czysta plaża z łagodnym zejściem w stronę morza. Powietrze przesycone jodem jest dodatkowo wzbogacone w sosnowe olejki eteryczne, gdyż tuż za plażą rozciąga się pas boru sosnowego o szerokości około 2 kilometrów. Pas ten oddziela zabudowania wsi od morza, a tym samych chroni je przed silnymi morskimi wiatrami. W okolicy nie ma żadnych zakładów przemysłowych i fabryk, dzięki czemu powietrze jest tu wręcz krystalicznie czyste.

Jeśli jednak podczas urlopu w Rusinowie (więcej o mieście – https://pl.wikipedia.org/wiki/Rusinowo_%28powiat_s%C5%82awie%C5%84ski%29), ktoś zatęskni za gwarem i innymi atrakcjami, może wybrać się (nawet spacerkiem po plaży) do oddalonego o 3 kilometry Jarosławca lub do Darłowa, które znajduje się 14 kilometrów.

Dodatkowo w pobliżu Rusinowa, kierując się na zachód, znajduje się przybrzeżne jezioro Kopań, które świetnie nadaje się do uprawiana wszelki sportów wodnych. Z kolei na wschód od Rusinowa położone jest jezioro Wicko, bardzo lubiane przez wędkarzy. Po wykupieniu zezwolenia na wędkowanie można tu złapać sandacza, wzdręgę lub płoć.

Mimo że Rusinowo to niewielka wioska, znajdziemy tu wygodne kwatery, bardzo szeroka jest tu oferta wynajmu domków letniskowych, które najczęściej znajdują się w nowszej części wsi, oddalonej od morza około 600-800 metrów. W Rusinowie znajdują się także sklepy i punkty gastronomiczne, w tym stołówki wyspecjalizowane w serwowaniu smacznych obiadów.

Jedna myśl na temat “Atrakcje Rusinowa”

  1. Prawie co roku jeżdżę nad morze ale w Rusinowie jeszcze nie byłam. Chyba warto się wybrać szczególnie że noclegi są w dobrych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>