Augustów i sporty wodne

Urlop na Podlasiu cieszy się sporą popularnością wśród zwolenników wypoczywania w ruchu. Szczególnie wiele możliwości znajdą w tych okolicach pasjonaci sportów na wodzie. Do ich potrzeb dostosowana została baza noclegowa (dostępna na ), która składa się w dużej mierze z ośrodków wczasowych leżących nieopodal zbiorników wodnych. Do Augustowa przybywa wielu zwolenników aktywnego spędzania wolnego czasu, zarówno w tutejszych lasach, jak i nad wodą. W Augustowie i jego okolicach znajdują się wiele wypożyczalni, które chętnym oferują dostęp do sprzętu wodniackiego na miarę umiejętności i potrzeb klientów.

Wycieczki po okolicznych jeziorach odbywane na kajakach, łódkach wiosłowych i rowerach wodnych, cieszą się sporą popularnością wśród przyjezdnych. Na spenetrowanie czeka tu również cała sieć rzek i strumieni. Zarówno niewielkie oczka wodne, jak i Kanał Augustowski (info na www.wikipedia.org/wiki/Kanal_Augustowski), wyglądają przepięknie od strony wody. Wokół zbiorników znajdują się urocze zakątki, które można odkrywać, płynąc wzdłuż brzegu lub zaliczając kolejne śluzy na kanale. Podczas dłuższej wyprawy mija się wiele stanowisk niezwykłej flory i fauny, między innymi leśnych roślinożerców i ptaków drapieżnych. Zwolennicy sportów ekstremalnych mają także możliwość wypożyczenia motorówki i wypróbowania jej w wyznaczonych do zabawy miejscach.

Sporą atrakcję stanowi także niezwykły wyciąg dla narciarzy wodnych, który pomaga im rozpędzić się na kanale do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Przy takiej prędkości nietrudno o wypadek, należy więc podchodzić do takiej rozrywki z rozsądkiem. Popularnością wśród turystów cieszą się także rejsy widokowe na stateczkach i gondolach, podczas których zwiedza się rejony Puszczy Augustowskiej pod opieką pilota, który snuje gawędę o mijanych punktach charakterystycznych i ich historii. Warto wziąć ze sobą aparat fotograficzny i lornetkę, gdyż przy okazji takiej przejażdżki można wykonać piękne pamiątkowe zdjęcia i podpatrzeć zwierzęta w ich naturalnym otoczeniu. Miłośnicy sportów wodnych znajdą dla siebie sporo możliwości uprawiania swojej pasji na Podlasiu. Zwolennicy aktywnego wypoczynku chętnie wykupują tu sobie noclegi, Augustów jest bowiem niezwykle atrakcyjnie ulokowaną miejscowością. Stąd już blisko do wielu oczek, stawów, jezior, rzek oraz Kanału Augustowskiego, po których można pływać na własnym lub wypożyczonym sprzęcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>