W Dziwnówku podczas wakacji

Dziwnówek to wieś położona w gminie Dziwnów, w powiecie kamieńskim. Słynie z przepięknej złocistej plaży oraz z tego, że jest uzdrowiskiem, w którym szczególnie polecane jest leczenie chorób układu oddechowego -> info wikipedia.org. Tego typu schorzenia są bardzo częste z powodu znacznego stopnia zanieczyszczenia polskich miast, dlatego też warto jest w sposób szczególny zwrócić uwagę na ten kurort i nawet jeśli nic pod względem zdrowotnym nam nie dolega, warto zadbać o profilaktykę.

Dziwnówek to nie tylko plaża

Plaża jest głównym atrybutem nadbałtyckiej wsi. Jej uroda została uhonorowana certyfikatem „Błękitna Flaga”, który świadczy o najwyższym standardzie kąpielisk. Oznacza to, że nie ma ryzyka zakazu kąpieli w tym rejonie, a oferowana turystyczna jakość pobytu będzie spełniała wszelkie oczekiwania. Plaża jest przyjazna najmłodszym – dzieci mogą korzystać z zabawowych dmuchanych konstrukcji, dzięki czemu ich rodzice będą mogli więcej czasu spędzić na plaży bez sytuacji, w których ich pełne energii pociechy zaczynają się nudzić i nawoływać do opuszczenia plaży. Strudzonym rodzicom z pomocą przyjdą przyjazne rodzinom noclegi w Dziwnówku -> info meteor-turystyka.pl.

Sama wieś przybiera charakter kameralny. Jest zupełnie odmienna od szalejącego nocami Mielna, zatem będzie służyła nocnemu wypoczynkowi w ciszy i spokoju, co jest bardzo ważne dla rodziców małych dzieci. Poza tym nie każdy turysta jest miłośnikiem całodobowych imprez – w Dziwnówku znajdzie ukojenie dla swoich nerwów i być może odnajdzie drogę do samego siebie.

Baza noclegowa pokazuje obfitość miejsc atrakcyjnych pod względem pobytowym, przy czym ceny za dobę są urozmaicone, co stanowi zaletę – każdy znajdzie nocleg na własną kieszeń. Jeśli chodzi o wyżywienie to w miejscowości kwitnie gastronomia – nie trzeba zatem martwić się o smaczne posiłki.

Co robić poza plażą?

Po przyjściu z plaży można do woli korzystać ze szlaków rowerowych lub spacerować po okolicy. Można także uprawiać sporty wodne, ponieważ Dziwnówek to raj dla windsurferów i kitesurferów, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych. Na miejscu znajduje się tematyczna szkółka. Kajaki i rowerki wodne to także bardzo popularna forma czerpania radości z wakacji. Wody Zalewu Kamieńskiego kuszą wędkarzy obecnością ryb takich jak szczupaki, leszcze, dzikie karpie, okonie czy płocie.

Jedna myśl na temat “W Dziwnówku podczas wakacji”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>