Darłówko – wędkarska stolica Polski

Darłówko jest to jedno z najpopularniejszych miejsc nad Morzem Bałtyckim, corocznie odwiedza to miejsce tysiące turystów, słynie z pięknych plaż i ogromu atrakcji jakie oferuje dla turystów, związanych z wodą ale oczywiście nie tylko, mamy tutaj również walory takie jak zabytki – na przykład XIV-wieczny kościół Mariacki, z piękna, wysoką na 60 metrów wieżą, znakomicie widoczną z każdej części Darłowa. Budynek od zewnątrz znakomicie się zachował do naszych czasów, czego niestety nie można powiedzieć o wnętrzu, ostało się tam zaledwie kilka elementów oryginalnych. Są to ambona pochodząca z XVIII wieku, sarkofag oraz kilka obrazów.

Jeśli chodzi o architekturę to znakomitym pomysłem jest na pewno wybranie się na Stare Miasto w Darłowie, znajduje się tam przepiękny barokowy ratusz, który powstał w XVIII wieku po pożarze poprzedniego, do tej tragedii właśnie nawiązuje renesansowy portal nad głównym wejściem, na nim jest kilka zdań po łacinie, które właśnie kierują się do wydarzeń w poprzednim obiekcie. Jest tam też prośba o Boże Błogosławieństwo, oraz życzenie, aby ten gmach był już ostatnim w dziejach miasta. Póki co ta prośba się spełnia, ponieważ budynek stoi w znakomitym stanie, nienaruszony. Na rynku znajdziemy również fontannę – jest to pomnik rybaka, jedna z wizytówek tego miasta, pomnik nawiązuje do głębokich rybackich tradycji tego miasta, nie bez powodu Darłówko jest nazywane wędkarską stolicą Polski. Fontanna ta powstała w roku 1919 i stoi w stanie nienaruszonym do dzisiaj.

Znakomitą atrakcją dla dzieci, ale nie tylko, ponieważ świetnie bawią się tam całe rodziny jest Lunapark „Krasnal”, jest tam mnóstwo atrakcji, bardzo wysokie kolejki oraz mniejsze dla dzieci, każdy tam może naładować swoją adrenalinę. W Darłówku również znajduje się trzygwiazdkowy hotel „Jan” wraz z basenem, dostępnym dla gości hotelowych za darmo, ale również dla osób spoza hotelu jest dostępny jako normalny Aquapark po wykupieniu biletu. Darłówko jest znakomicie rozwinięte pod względem turystycznym, baza noclegowa na bardzo wysokim poziomie, a ceny pokojów (witryna z informacją: ) w zależności od tego co wybierzemy, są w porównaniu do innych okolicznych miast całkiem przystępne, patrząc na ilość atrakcji dostępnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>