Krynica Morska – klejnot na Mierzei Wiślanej

Jedną z najpiękniejszych i najpopularniejszych miejscowości na Mierzei Wiślanej jest Krynica Morska. Jest to najmniejsze w Polsce miasto, które ma w swych zasobach port morski i cztery przystanie, a także niezwykle urokliwe kąpielisko, które swój sezon ma od połowy czerwca do końca sierpnia każdego roku. Podobnie jest z miejscowościami górskimi – tyle że najbardziej tłoczny okres przypada tam na drugą część roku – np. w Zwardoniu (czytaj: avanti), możemy spędzić czas w zdecydowanie innych warunkach. Od dwóch stron Krynicę Morską otacza „wielka woda” – część wysunięta na północ jest dopieszczana przez Morze Bałtyckie (info: wikipedia), a południowa przez Zalew Wiślany. Każdego roku Krynicę Morską odwiedzają dziesiątki tysięcy turystów – bardzo chętnie powracają oni w to miejsce i rekomendują je swoim znajomym.

Ciszy na plaży się nie uświadczy, Krynica Morska może i ma gdzieś ukryte mało uczęszczane miejsca, ale ogólnie nie można o niej powiedzieć, że jest letniskiem o charakterze kameralnym. Na mocno indywidualne wakacje nie ma tutaj żadnych szans, chyba że na długo przed szczytem sezonu.Obłożenie miejsc do spania (zobacz: meteor) może potwierdzić, że na miesiące takie jak lipiec nie ma już wolnych miejsc, przy czym turyści nie patrzą na ceny i rezerwują również drogie apartamenty i hotele. Noclegi to to także dostęp do tańszych „miejscówek”, ale z pewnością trzeba o nich myśleć z bardzo dużym wyprzedzeniem czasowym, inaczej nie ma na nie szans, chyba że pod koniec sierpnia.

Sama plaża kataloguje się jako biała, przy czym na głównym pasie ma radiowęzeł, a dla plażowiczów jest bezpłatny dostęp do internetu. Każdego dnia odbywają się tutaj zajęcia fitness, w których każdy może uczestniczyć. Najmłodsi nie będą się nudzić z animatorami zabaw. Biała plaża to także inne atrakcje, typu koncerty lub inne wydarzenia o charakterze nie tylko kulturowym, ale i sportowym. Plaża jest strzeżona, opiekują się nią ratownicy WOPR, wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt ratowniczy. Jest tu też profesjonalna Strefę Relaksu, w której to można oderwać się od problemów czy obowiązków życia codziennego. W Strefie Rozrywki można wypożyczać sprzęt wodny, leżaki, parasole i parawany. Są też kosze plażowe, na które zaczęła wracać moda. Nietypową propozycją jest Biblioteka na Plaży, w której można wypożyczać wiele ciekawych tytułów, od romansów po mrożące krew w żyłach kryminały. Są też natryski ze słodką wodą, która zapobiega przesuszeniu się skóry. Jak widać plaża w Krynicy Morskiej niczym nie ustępuje plażom w egzotycznych kurortach.

6 myśli na temat “Krynica Morska – klejnot na Mierzei Wiślanej”

  1. Zgadzam się z artykułem. Jest to ładna miejscowość, ale jeśli ktoś chce ciszy i spokoju, to niech lepiej poszuka czegoś innego.

  2. Wypad nad morze ma to do siebie, że ciężko się zdecydować na jakąś miejscowość :)wszystkie są piękne

  3. Moje pierwsze wakacje w Krynicy to było dopiero przeżycie, pierwszy raz pojechałam nad morze, do teraz to wspominam jak było wspaniale

  4. Ja na nocleg do Krynicy pojechałam z chłopakiem i to były nasze pierwsze wspólne wakacje. Związek się rozpadł, ale mam sentyment do tego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>