Międzygórze – skarbnica zabytków

Możliwości spędzenia wolnego czasu jest niezliczenie wiele, jednak kilka z nich jest prawdopodobnie najpopularniejszych i rokrocznie przyciąga całe rzesze urlopowiczów. Nietrudno się domyślić, że gdyby stworzyć taką listę, wysoką pozycję zajmowałby odpoczynek nad morzem lub jeziorem. Równie często wybierane są wycieczki turystyczne w góry – jakie szczęście, że w Polsce możemy sobie pozwolić na wszystkie te rodzaje aktywności! Jednak pośród dostępnych możliwości nieustannie króluje zwiedzanie zabytków. Wielu ludzi zastanawia się, co decyduje o popularności tego zajęcia. Może niesamowite budowle i urokliwe miejsca oddziałują na obecne w bardzo wielu ludziach poczucie estetyki (które z całą pewnością mamy wszyscy, tylko być może nie każdy je jeszcze odkrył)? A może jest to nasz unikalny łącznik z przeszłością, pozwalający zrozumieć pewne sceny z historii naszej planety? Bez względu na powód ich atrakcyjności w Międzygórzu znajdziemy wiele niesamowicie pięknych zabytków, wpisanych oczywiście do rejestru.

Już sam układ urbanistyczny miejscowości, sięgający swymi korzeniami XVI wieku budzi prawdziwy zachwyt. Nie trzeba nawet daleko szukać, by odnaleźć drewniany kościółek, należący do parafii świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny. Został on zbudowany w pierwszej połowie XVIII wieku i zdumiewa barokowym wystrojem. Z zewnątrz także prezentuje się znakomicie, a dodatkową atrakcją jest zasadzony w 2014 roku w obrębie kościoła symboliczny biały ogród.

Innym niesamowitym przykładem budynku sakralnego na terenie miejscowości jest Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości. Decydując się na nocleg w Międzygórzu, jest to jedno z miejsc, które trzeba zobaczyć. Także baza noclegowa tej miejscowości, dostępna na zróżnicowanej witrynie Meteora, pełna jest zabytkowych budowli. Warto wymienić tutaj pensjonat „Krokus”, znajdujący się przy ulicy Wojska Polskiego (zbudowany na początku XX wieku), budynek sanatorium „Gigant” oraz drewniany pensjonat „Alpejski Dwór”. Ten ostatni oferuje bardzo korzystne noclegi w dobrze wyposażonych pokojach, parking i bar hotelowy, dostęp do bezprzewodowego internetu oraz możliwość zjedzenia pysznych potraw w gospodzie. Dodatkowo na terenie obiektu akceptowane są zwierzęta, co będzie ogromnym atutem dla wszystkich miłośników domowych pupili. Te i wiele innych zabytków czeka  w malowniczym Międzygórzu, a od tych niesamowitych przeżyć dzieli nas tak niewiele!

Jedna myśl na temat “Międzygórze – skarbnica zabytków”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>