Miejsce nad morzem, które warto znać – Jarosławiec

O Jarosławcu, jako wsi rybackiej, słyszało się w kronikach już od drugiej połowy piętnastego wieku. Przez długi czas ta położona na granicy województwa zachodniopomorskiego z morzem miejscowość nie mogła pochwalić się niczym specjalnym. Plaże, które mogły być jej największą nadzieją na przyciągnięcie oczu świata, bywały kamieniste, a jeśli obsypane piaskiem, to w niezbyt sprzyjających wypoczynkowi ilościach. Wszystko zmieniło się w dwutysięcznym dziewiątym roku, kiedy planowane od wielu lat prace zostały zakończone, a do tej pory nieatrakcyjne tereny nad morzem, obsypały się sprowadzonym z Ustki piaskiem. Wyznaczono dwa kąpieliska czynne od szesnastego czerwca do trzydziestego pierwszego sierpnia. Kilka miesięcy wcześniej w miejscowości postawiono aquapark należący do jednych z najbardziej zaawansowanych w całej Polsce. Oczy wszystkich turystów zwróciły się wtedy w stronę niepozornego dotychczas Jarosławca. Docenione zostało to, co przecież było tam obecne cały czas – sielskość i piękno terenów, które oprócz plaży zawierają przecież dwa nie tak odległe od siebie jeziora. Z małej, niepozornej wioski wyrósł cel tysięcy turystów, którzy co roku, zazwyczaj w okresie wakacyjnym, postanawiają odpocząć od wszystkiego, wynająć nocowanie w Jarosławcu ( spis – Jarosławiec noclegi) i po pierwsze poczuć piękno miejsca, w jakim się znaleźli a po drugie skorzystać z atrakcji, jakich ogrom w krótkim czasie tam się pojawił.

Atrakcją samą w sobie jest baza noclegowa, z której ofert można skorzystać. Czerpie ona wszystko co najlepsze z nadmorskich widoków i łatwo jest znaleźć w dobrej cenie domek, w którego okno uderzają promienie zachodzącego słońca odbite od tafli morza czy jeziora. Oprócz czystych kąpielisk morskich, w Jarosławcu znajduje się wspomniany wcześniej, nowoczesny aquapark. Podzielony jest on na trzy baseny: rekreacyjny, wielofunkcyjny oraz basen z sięgającą ponad półtora metra sztuczną falą. W sumie tworzą one otwarte lustro wody, którego powierzchnia sięga półtora tysiąca metrów kwadratowych. Wszystko znajduje się pod gołym niebem, a skorzystać można z niego od rana do września. Nieodłączną częścią Jarosławca jest do dziś bijąca swoim światłem na dwadzieścia cztery mile morskie, a powstała w tysiąc osiemset dwudziestym dziewiątym roku latarnia morska. Nie jest ona jedynym historycznym obiektem miejscowości, bo miejscowy kościół również może stanowić świetny punkt wyjścia dla historyków.

Jarosławiec jest z pewnością jednym z ciekawszych obiektów turystyczno-rekreacyjnych w północnej części Polski i warto wziąć go pod uwagę planując swoje wakacje, a tysiące uśmiechów turystów, którzy mieli okazję poznać to miejsce, z pewnością to potwierdzają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>