Nowęcin, mała nadmorska ostoja spokoju

Nowęcin jest niezwykle popularną wsią, położoną w województwie pomorskim, zaledwie 3 km od Łeby. Jego niesamowity klimat i niezwykle życzliwa atmosfera sprawiają, że z roku na rok przybywa tutaj turystów, spragnionych wspaniałych wrażeń, których tutaj z pewnością im nie zabraknie. Nowęcin leży nad malowniczym Jeziorem Sarbsko, którego niezwykłe otoczenie zachęca do spędzania wolnego czasu właśnie tutaj. Nigdzie indziej nie spotkamy tylu pięknych miejsc, których urok zachwyci każdego, nawet najbardziej wymagającego konesera dzieł natury. Nowęcin znany jest przede wszystkim z rozwijającego się tutaj jeździectwa. Znajdują się tu stadniny koni, organizowane są przejażdżki bryczkami, będące niezapomnianą atrakcją nie tylko dla najmłodszych. W Nowęcinie organizowane są również letnie obozy jeździeckie, na których pasją do koni dzielą się młodzi ludzie o różnym stopniu doświadczenia i zróżnicowanym poziomie umiejętności technicznych.

Nowęcin leży bardzo blisko Łeby, stając się powoli jej dzielnicą. Został on przyłączony do Polski w 1945 roku. Dawniej należał do województwa słupskiego. Jedną z największych atrakcji jest XV-wieczny zamek, umiejscowiony nad Jeziorem Sarbsko w otoczeniu Rezerwatu Mierzeja Sarbsko. Obecnie w zamkowym budynku znajduje się komfortowy hotel. Nowęcin jest miejscowością o niesamowitych walorach turystycznych. Warto więc rozważyć przyjazd tu na dłużej, a w tej kwestii z pewnością pomogą nam obiekty noclegowe w Nowęcinie []. Z szerokiego wachlarza ofert z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.

Nowęcin jest miejscowością niezwykle popularną wśród miłośników morskich atrakcji. Miejsce dla siebie znajdą tutaj nie tylko osoby spragnione przygód, ale też osoby ceniące sobie spokój, odpoczynek i ciszę. Nie brakuje tu cichych, odludnych miejsc, w których każdy może naładować swoje baterie. Wizyta w Nowęcinie zapewnia wspaniałe wspomnienia, które pozostaną w głowie na długi czas. Każdy z nas marzy czasem o wyjeździe w miejsce wyjątkowe. Taki właśnie jest Nowęcin. Nic nie zastąpi przejażdżki konnej przez wieś w otoczeniu niesamowitych krajobrazów, łąk, pól i lasów, przynoszących nam na myśl smak dzieciństwa. Tutaj możemy podryfować po jeziorze w cieniu żagli i poczuć się jak prawdziwy żeglarz, wyruszający na głębokie wody. Każdy marzy o takiej przygodzie, jaką zapewnia nam pobyt w Nowęcinie, niewielkiej wsi w województwie pomorskim. Jeżeli chcesz sprawdzić na własnej skórze, co takiego wyjątkowego znajduje się w Nowęcinie, koniecznie przyjedź tutaj jak najszybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>