Piękne Kaszuby – Chmielno

Położone na Pojezierzu Kaszubskim Chmielno stanowi znany ośrodek turystyczno- wypoczynkowy. Kaszuby to region, który słynie z bogatej kultury, zamiłowania do tradycji oraz ciekawej historii. W Polsce często tęsknimy za takimi miejscami. Szczególnie mieszkańcy wielkich miast nie mogą poczuć na co dzień tak niesamowitej atmosfery. Chmielno to z pewnością niezwykłe miejsce, zwane „Perełką Pomorza”. Dobrze zorganizowana baza noclegowa jest niewątpliwą zaletą tej uroczej wsi. Jakie miejsce do spania mogą wynająć turyści? Gospodarstwa agroturystyczne zapewnią nam bliski kontakt z naturą. Bliskość przyrody możemy poczuć także na kempingu lub w domku letniskowym. Dostępne są także hotele, pensjonaty oraz ośrodki wypoczynkowe (➡noclegi Chmielno).

Chmielno leży na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, dlatego możemy liczyć tutaj na moc wrażeń estetycznych. Niezaprzeczalne walory przyrodnicze z pewnością umilą nasz pobyt.  Wieś jest bardzo gościnna. Ciekawą atrakcją są z pewnością biesiady nad jeziorem. W miejscowości funkcjonuje między innymi zespół folklorystyczny „Chmielanie”. Z bogatą tradycją wiąże się Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów, gdzie poznamy tajniki lepienia garnków i starą checz kaszubską. W Chmielnie i okolicy znajdziemy trzy ciekawe jeziora: Białe, Kłodno oraz Raduńskie Dolne. Bez wątpienia malownicze okolice to nie jedyna atrakcja. Popularne są tutaj różne sporty wodne takie jak kajakarstwo, żeglarstwo, czy też wędkarstwo. Czysta woda zachęca do pływania oraz zabaw na plaży. Okolice jezior są także bardzo atrakcyjne. Warto udać się tutaj na spacer. Możemy także wybrać się na przejażdżkę rowerową czy uprawiać nordic walking. Liczne zielone tereny zachęcają do aktywnego wypoczynku. W Chmielnie nie zabraknie miejsca na rekreację i sportu. Osoby aktywne z pewnością docenią potencjał tego miejsca. Przy okazji zobaczymy wiele przepięknych krajobrazów. Chmielno to urocza wieś, która jest bardzo popularna jeśli chodzi o małe miejscowości na Pomorzu. Nic dziwnego, gdyż ma ona wiele do zaoferowania ciekawskim turystom. Wypoczynek w tym słynnym miejscu pomoże nam zregenerować siły oraz nabrać sporo energii. Poznamy ciekawe tradycje oraz zwyczaje. Jeśli jeszcze nie odkryliśmy piękna Kaszub, koniecznie musimy to nadrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>