Pora na Szczecin

Wakacje w Polsce to znakomity czas do tego, by poznać swój własny kraj. Niewiele jednak jest tak atrakcyjnych miejsc, które satysfakcjonowałyby nawet najbardziej wymagającego turystę. Nie ma co jednak się zniechęcać i uciekać za granicę. Warto odwiedzić Szczecin.
Okno na świat, czyli miasto niezwykle równorzędne, gdzie dziewicza przyroda przeplata się z nowoczesnością. Włodarze miasta starannie dbają, by metropolia stawała się coraz bardziej atrakcyjna z roku na rok.

Symbolem Szczecina są Wały Chrobrego. Malowniczo położony pasaż spacerowy o długości pięciuset metrów, gdzie w otoczeniu zieleni odbywają się doniosłe imprezy.
Najbardziej popularną są święta znane pod nazwą: Dni Morza. Kiedy tylko nadejdzie lato, do miasta nadpływają imponujące statki. Szczecin bowiem jest miastem portowym, gdzie przebiega bardzo znaczący szlag tranzytowy. Jest tu bardzo dużo średnich i małych przedsiębiorstw, które znajdują atrakcyjne warunku dla rozwoju gospodarczego. Aby czerpać satysfakcję z pobytu w Szczecinie, dobrze jest z dużym wyprzedzeniem poznać bazę noclegową tego miasta (tutaj poszukaj) . Turystów przywitają zarówno ekskluzywne hotele, jak również skromne pokoiki na studencką kieszeń.

Postęp pozytywnie wpływa na miasto, które podjęło projekt, by do 2050 roku stać się pływającym ogrodem. Zamiar ten został zainspirowany położeniem geograficznym, które ma to do siebie, iż jest tu aż dwadzieścia pięć procent wód. Rzeka Odra, jeziora, Zalew Szczeciński oraz wszelkiego rodzaju wyspy sprawiają, że miasto jest atrakcyjne dla turystów, jak żadne inne nie tylko na terenie kraju.
Jedni lubią ciszę i spokój, inni zaś dużo wrażeń i aktywności. Specyfiką miasta jest to, że każdy znajdzie tu kąt dla siebie. Można popłynąć łódką w dziewicze tereny, gdzie żyją dzikie rośliny i zwierzęta lub udać się na szybką przejażdżkę łodzią motorową, która dostarczy niezapomnianych wrażeń

Warto pomyśleć choćby o kilkudniowym wypoczynku w mieście dużo bardziej zielonym, niż pozostałe. Jest to ponad sto kilometrów ścieżek rowerowych, które dają szansę poznania całego miasta.
Dobrze jest też pochylić się nad przeszłością i podążyć miejskim szlakiem, zwiedzić zabytki oraz udać się na stare miasto. Nie można również będąc w Szczecinie nie odwiedzić najstarszego na świecie kina, które współcześnie wyświetla dla miłośników filmu ciekawe seanse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>