Port PTTK w Wilkasach

W samym centrum krainy tysiąca jezior, jak malowniczo nazywane są Mazury, leży miejscowość Wilkasy. Tutejsze ośrodki i kwatery noclegowe są bardzo chętnie wybierane na urlop przez licznych turystów, i to nie tylko z kraju, ale także z zagranicy, głównie z Niemiec. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż Wilkasy są fantastycznie zlokalizowane. Właściwie z każdej strony wsi znajdują się piękne jeziora – od północy jezioro Wilkasy Małe, od wschodu jezioro Niegocin, od zachodu jezioro Wilkasy Duże. I właśnie to głównie jeziora i doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, jakie tu panują są magnesem przyciągającym do Wilkasów z roku na rok coraz więcej gości.

Każdy wodniak, który tu przybywa z pewnością prędzej czy później skieruje swe kroki do Portu PTTK. Mieści się on nad jeziorem Niegocin, przy ulicy Niegocińskiej 1. Dysponuje on około 150 miejscami noclegowymi o różnym standardzie oraz salą szkoleniowo-konferencyjną na 50 osób. Na terenie Portu znajduje się Restauracja Kormoran, gdzie można zjeść smaczne regionalne dania, oraz Tawerna DeZeTa, gdzie, z kolei, rozkoszować się można pysznymi daniami z ryb, a wieczorem posłuchać szant.

Ale oczywiście największą zaletą Portu PTTK jest zlokalizowana tu nowoczesna ekomarina, której oferta zadowoli każdego żeglarza. Oferuje ona bowiem: urządzenia sanitarne (sanitariaty, natryski, pralnię, suszarnię, system oczyszczania zbiorników sanitarnych), czarter łodzi oraz jachtów, wypożyczalnię sprzętu wodnego, slip. Na terenie Portu znajduje się także serwis motorowodny, gdzie można naprawić łódź oraz jej elementy, przygotować łódź do zimowania, zregenerować śruby napędowe, umyć łódź, a nawet zamontować system nagłośnienia. Poza tym Port PTTK posiada także boiska do gier zespołowych, zadaszone miejsce na biesiady przy grillu lub ognisku, plażę z kąpieliskiem, wypożyczalnię sprzętu sportowego i wodnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>