Spacery po Starym Mieście w Bydgoszczy

Bydgoszcz to piękne miasto w centralnej Polsce, położone nad Brdą oraz Wisłą. Jest to duży ośrodek akademicki, kulturalny i naukowy. To także ważny punkt na mapie kraju, jeśli chodzi o przemysł, transport oraz handel. Miasto ma bardzo bogatą historię, związaną w dużej mierze z kanałem łączącym Wisłę z Odrą, który miał duży wpływ na rozwój Bydgoszczy. Rejon Bydgoszczy cieszy się także dużą popularnością wśród turystów. Każdego roku pojawiają się tutaj kolejne atrakcje, ciekawe restauracje, winiarnie, kawiarnie oraz lodziarnie i inne punkty gastronomiczne. Rozrasta się także tutejsza baza noclegowa. Na każdym kroku możemy znaleźć hotele, hostele i inne obiekty, gdzie zaoferują nam wygodne i przystępne cenowo noclegi. Bydgoszcz jest także doskonale skomunikowana z resztą kraju.

Centralnym miejscem Starego Miasta w Bydgoszczy jest tutejszy rynek. Jest to miejsce, gdzie podziwiać można wiele pięknych kamieniczek, farę oraz ratusz. Na rynku znajduje się także budynek Biblioteki Miejskiej, powstały w XVIII wieku. W jego wnętrzach znajdują się bardzo ważne zbiory, w tym m.in. rękopis „Roty” autorstwa Marii Konopnickiej. Niedaleko znajduje się ratusz, którego bryła powstała w połowie XVII stulecia. Pierwotnie budynek był siedzibą kolegium jezuitów, ale od 1879 roku pracują tutaj miejscy urzędnicy. Jednak do dzisiaj, w niektórych pomieszczeniach zachowały się sklepienia kolebkowo-krzyżowe oraz kolebkowe. Przy ratuszu znajduje się także tablica upamiętniająca jubileusz 650-lecia lokacji miasta.

Miejscem chętnie odwiedzanym jest bydgoski deptak, czyli ulica Mostowa. Prowadzi ona z rynku w stronę nabrzeża Brdy. W secesyjnych kamienicach działają tutaj sklepy, restauracje, kawiarnie oraz kluby i inne ciekawe miejsca. Na Starym Mieście, nad rzeką Brdą właśnie, znajduje się słynna Bydgoska Wenecja. Jest to część nabrzeża, po której poprowadzono bulwary. Spacerując nimi można oglądać w wodzie odbicie okolicznych budynków. Stąd blisko także na Wyspę Młyńską – miejsce odbywania się wielu wydarzeń kulturalno-rozrywkowych oraz siedziba muzeów. Bydgoskie Stare Miasto to piękne miejsce. W ostatnich latach dodatkowo przechodzi ono wielką metamorfozę – wyładniały nie tylko budynki, ale także chodniki, ulice oraz skwery i parki. Dlatego aż szkoda opuszczać to miasto. Chciałoby się całymi dniami chodzić malowniczymi uliczkami i oglądać interesujące zabytki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>