Turystyczne ciekawostki w Wysowej-Zdroju

Wysowa-Zdrój to nie tylko miasto uzdrowiskowe, w którym atrakcjami są pijalnia wód mineralnych czy piękny Park Zdrojowy. Znajdziemy tu również wiele innych ciekawych zalet, które pozwolą nam aktywnie, rodzinnie i miło spędzić czas. Trzeba przyznać, że Wysowa-Zdrój od lat 60. XX wieku rozwija się znakomicie pod względem turystycznym, dzisiaj baza noclegowa jest już na bardzo wysokim poziomie, istnieje tu wiele ośrodków wypoczynkowych, hoteli i pensjonatów, więc znalezienie miejsca noclegowego nie stanowi dziś problemu. Bardzo łatwo znaleźć pokój poprzez internet, np. wpisując słowa kluczowe „Noclegi Wysowa-Zdrój”. Możemy być pewni, że oprócz opinii, pokażą się nam ceny, lokalizacja i standardy.

Znakomitym pomysłem będzie skorzystanie z parków wodnych i basenów, które znajdują się w dwóch sanatoriach – „Glinik” i „Biawena”, oczywiście są one za darmo dla gości sanatorium, jednak dla osób z zewnątrz również są dostępne po kupnie biletu. Dla osób przyjeżdżających tu na ferie zimowe na pewno znakomitą zabawą będzie wyciąg narciarski, który nie jest dużym górskim wyciągiem, lecz lekko mniejszym i znajduje się przy ośrodku wypoczynkowym „Ramis”. Świetną alternatywą dzięki lokalizacji będą wypady na Słowację, zaraz przy mieście znajdują się 3 piesze przejścia graniczne, a obecność Polski i Słowacji w strefie Schengen pozwala bez większych kontroli i kolejek przekraczać swobodnie granicę. Dla miłośników jazdy konnej również coś się znajdzie, gdyż działają tu dwa ośrodki jazdy konnej – „Osława” i „Jaśmin”. Okolica jest bardzo bogata w szlaki konne, dzięki czemu na pewno jeśli opanujemy już jazdę w terenie to będą to niezapomniane chwile. Nie brakuje także szlaków rowerowych.

Dla młodszych turystów, ale również dla starszych, którzy lubią sport warto polecić boisko Orlik, na którym podczas sezonu letniego można pograć w piłkę, a zimą boisko zamienia się w świetne lodowisko, które jest ogromną frajdą i codziennie przyciąga tu mnóstwo turystów i kuracjuszy. Przy nim znajduje się również kort ziemny, z którego można skorzystać po wcześniejszym umówieniu. Oprócz tego nowinki dla najmłodszych to Park Linowy i mini ZOO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>