Wielkopolska na wakacje – Leszno

Leszno jest miejscowością leżącą w Wielkopolsce, której historia zaczęła się już w XIV wieku. Miasto przez wiele osób jest wybierane jako miejsce, w którym można spędzić wakacyjny urlop czy słoneczny weekend w ciągu roku szkolnego. Na miejscu czeka sporo atrakcji turystycznych, które sprawią, że niezależnie od tego czy turyści nastawieni są na zwiedzanie, czy raczej na wypoczynek na łonie natury, pobyt w tym miejscu na długo zapadnie w pamięć wczasowiczom.

Atrakcje turystyczne Leszna i okolic

Przyjeżdżając do Leszna warto wybrać się na miejscowy rynek. To miejsce, w którym można poczuć klimat tego miasta. Płyta rynku ma kształt trapezu, a niektóre kamieniczki mają nawet kilkaset lat. Podczas spaceru warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dom nr 29, który pochodzi z końca XVII wieku. Mówiąc o miejscowym rynku nie można nie wspomnieć o budynku ratusza. Powstawał on w latach 1637-1639. Budynek pierwotnie był renesansowy, jednak z czasem uległ zniszczeniu i został odbudowany w stylu barokowym. Ratusz w Lesznie jest nazywany najpiękniejszym barokowym budynkiem w całym województwie wielkopolskim. Najstarszym zabytkiem w całym Lesznie jest stojący niedaleko rynku kościół św. Mikołaja. Świątynia powstała w XV wieku, choć ostateczny kształt został jej nadany w XVIII wieku. Kościół jest utrzymany w stylu barokowym, warto go odwiedzić nie tylko ze względu na długą historię budynku, lecz także przez wzgląd na bogaty i wyjątkowo imponujący wystrój wnętrza świątyni. Osoby, które w trakcie wakacji lubią spędzać czas aktywnie mogą wybrać się wycieczkę rowerową po Lesznie i okolicy, gdzie nie brakuje ścieżek rowerowych i krajobrazów wartych zobaczenia. Turyści preferujący wodne atrakcje mogą natomiast wybrać się na miejscową pływalnię Akwawit, w której można skorzystać z basenu sportowego, rekreacyjnego, ale także ze zjeżdżalni wodnych oraz saun, gdzie można odprężyć się po pełnym atrakcji, ale męczącym dniu.

Zakwaterowanie w Lesznie

Na terenie Leszna znajduje się wiele obiektów mogących być bazą noclegową dla osób spędzających tam urlop (noclegi Leszno z meteora). Osoby doceniające komfort mogą zatrzymać się w hotelu, natomiast stawiające na wypoczynek w przytulnym miejscu, lecz w niskiej cenie powinny poszukać pokoi w gospodarstwach agroturystycznych, ośrodkach wczasowych lub prywatnych kwaterach. Ceny noclegów w Lesznie zaczynają się od 30 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>