Władysławowo – nie tylko morze

Choć Władysławowo kojarzy się ogólnie z atrakcjami związanymi z morzem, to na miejscu można znaleźć również wiele innych lokacji, które warto odwiedzić, a które nie są powiązane z Bałtykiem. W rejonie znajdują się także inne warte uwagi miejscowości jak Rozewie, Jastrzębia Góra czy rezerwat przyrody nad Zatoką Pucką.

Wszystkiego nie da się zobaczyć w jeden dzień, warto więc przenocować na miejscu. Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy „noclegi Władysławowo” znaleźć można dosłownie setki propozycji (przykłady dostępne tutaj) – zaczynając od kwater w hotelach, poprzez kwatery prywatne, kończąc na domkach do wynajęcia. W zależności od rodzaju obiektu różnią się także ceny noclegów – najtańsze znaleźć można już za kilkadziesiąt złotych.

Atrakcje Władysławowa to port morski z molem spacerowym, latarnie morska z tarasem widokowym na wysokości 80 m n. p.m., a także wieża widokowa w Domu Rybaka – tu dostępne są dwa tarasy na wysokościach 45 i 65 m. n. p. m. Na wszystkich można obserwować okolicę za pomocą dostępnych na miejscu lunet i latarek. Kolejne miejsca warte uwagi to Hallerówka – dawna, letnia rezydencja Generała Józefa Hallera, zmieniona obecnie na centrum jego pamięci, Aleja Gwiazd Sportu, Muzeum Motyli, a także iluzje optyczne i gabinet luster zgromadzone w Kolorowym Zawrocie Głowy. Pod miastem znajduje się rezerwat przyrody Słone Łąki. Zgodnie z nazwą jest to obszar podmokłych łąk. Tworzą je głównie halofity, czyli rośliny znoszące znaczne zasolenie podłoża. Przylądek Rozewie to drugi park przyrody, pokazujący w pełni piękno nadmorskich terenów.

Atrakcje znajdujące się nieopodal Władysławowa to przede wszystkim osada Sławutowo – wierna rekonstrukcja osady słowiańskiej z X wieku. Na miejscu można zobaczyć na własne oczy pracę zielarza, kowala czy innych przedstawicieli dawnych zawodów. Będąc we Władysławowie warto także udać się do Jastrzębiej Góry, aby odwiedzić najdalej na północ wysunięty punkt Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>