XIX-wieczne zabytki w Sarbinowie

 Sarbinowo to mała miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim. Miasteczko na przełomie XIX i XX wieku zaczęło się rozrastać do tego stopnia, aż stało się nadmorskim letniskiem. Z tamtych czasów pozostały dawne domy rybackie, które można teraz podziwiać w Sarbinowie. Turyści co roku przyjeżdżają do kurortu by odpocząć, szukając dobrych ofert do odpoczynku korzystają z różnorodnych noclegów w Sarbinowie. Turyści decydują się na tę miejscowość, ponieważ nie jest to wielkie miasto nad Bałtykiem, ale dzięki łatwemu połączeniu z morzem można w Sarbinowie nie tylko odpocząć, ale podziwiać piękną XIX-wieczną architekturę tego miejsca.

Niezwykłą atrakcją jest przede wszystkim Chatka Rybacka powstała w 1870 roku. Jest to najstarszy budynek w miejscowości. Dom rybacki został zbudowany dzięki dawnej technice ryglowej. Budynek jest parterowy, z czterospadowym dachem, z małą przybudówką pełniącą funkcję budynku gospodarczego. Chatka do dnia dzisiejszego jest zamieszkiwana i warta zobaczenia na własne oczy. Grupa domów rybackich w dawnych czasów była bardzo popularna, ale z roku na rok, chatki potrzebują szybkich remontów, by przetrwały następne stulecia. Jest to bardzo ciekawy zabytek w Sarbinowie, ukazuje on bowiem jak dawniej mieszkali mieszkańcy tego miasteczka. Turyści każdego roku chętnie odwiedzają tę miejscowość, korzystając przy tym ze wszystkich wygód Sarbinowa. Wartym odwiedzenia miejscem jest także XIX-wieczny neogotycki kościół, zbudowany w 1856 roku. Jest to budynek sakralny ze strzelistą wieżą, z barwnymi witrażami, które można podziwiać w środku świątyni. Zabytki z końca XIX wieku, piaszczysta plaża, czyste Morze Bałtyckie, to tylko niektóre atuty kurortu. Miasteczko przyciąga rodziny, dzieci oraz miłośników dawnej historii Sarbinowa.

5 myśli na temat “XIX-wieczne zabytki w Sarbinowie”

  1. Byłem tam wiele lat temu, to w tym miejscu przeżyłem swoją pierwszą, nigdy nie zapomnianą miłość. Cóż może po tak długim czasie pora w końcu znów odwiedzić tą pamiętną mieścinkę…

  2. Miejsce idealne, gdy wybieracie się na wakacje z cała rodziną! nie jest tak tłoczno jak w innych nadmorskich kurortach, a atrakcji nie brakuje: czyste plaże, strzeżone kąpieliska, liczne place zabaw, wesołe miasteczko, bardzo mili i pomocni ludzie. bardzo duży plus!

  3. Nie wiedziałam, że takie zabyki tam są. Spoko. Miasteczko w porządku, ale z tymi bardzo miłymi ludźmi to bym nie przesadzała – szału nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>